Aradığınız Herşeyin Adresi

Yıllardır Gündemde Olan O Mesele

85

Yıllardır gündemden düşmeyen, insanları birbirine düşüren, hayatları karartan, Kürt Sorunu ve Çözülmemesi… İşte Yıllardır Gündemde Olan O Mesele…

Kürt sorunu yıllardır çözülemeyen, kimileri için kapanan bir konu, kimileri için hala ateşi gittikçe alevlenen bir mesele haline gelmiş.

Bu ırkçılığın, bu din savaşanın, bu dil savaşının, bu mezhep savaşının nedeni ne peki?

İnsanlar neden birbirlerini sevmiyor? Neden kendi kanından olmayanlara karşı bir düşmanlık var? Biz koskoca Osmanlı torunları değil miyiz? Bizler 6 asır boyunca hükümdarlığı süren, aynı topraklar üzerinde bir çok dinden, bir çok dilden, bir çok ırktan insanların barış içinde yaşamasını sağlayan atalarımız Osmanlı Devletinin birer torunu değil miyiz? Bu kin, bu nefret kime?

 

Maalesef ki vahim bir durum içerisindeyiz. Kim kimi öldürüyor, kim kimi linç ediyor haddi hesabı yok! Kürtler kendi başlarına bu topraklara sahip çıkmadılar, Türklerde aynı şekilde… Birlikte sırt sırta vererek, göz göze bakarak, aynı duaları edip, aynı düşmana karşı cephelerden fırlayarak şehit oldular, gazi oldular, canlarını, mallarını, evlatlarını bu vatan için feda ettiler de güzel ülkemin bir karış toprağını düşmana nasip etmediler. Şimdi biri çıkmış diyor ki “ Kürtler PKKdır.” , “ Kürtler ülkeyi bölüyor.” , “ Kürtlerin hepsi teröristtir.”

Kürt Sorunu bir sorun mu yoksa bir ırkçılık meselesi mi?
Kürt Sorunu bir sorun mu yoksa bir ırkçılık meselesi mi?

Arkadaşlar bunların hepsi birer algı operasyonu, birer ırk savaşından başka bir şey değildir. Sen tabi sabahtan akşama kadar bilgisayar başından kalkmayıp, telefonu tableti elinden düşürmeyip sosyal medyada paylaşılanları okursan bu insanların oyununa düşmüş olursun. Hiçbir Kürt, hiçbir Türk vatanını bölmek istemez, kardeşini, askerini, polisini, sivilini öldürmez. Bunlar başka topraklardan gelip ülkemizi bölmek için çaba sarf eden, aynı topraklar üzerinde yaşayan farklı dine, dile, ırka mensup insanları birbirine kırdırarak ülkede kaos ortamı yaratmak ve bu ortamdan faydalanarak istediği, hesapladığı projelerin faydasını görmekten başka hiçbir şey değildir.

Olay şöyle; Sen gidiyorsun bir yerde bir kıvılcım saçıyorsun, kıvılcım ateşe dönüşüyor başka canları yakıyor. Daha sonra üç beş kişi çıkıp eylem yapalım diyor, eylem yapıyorsun ister istemez belli bir kitleye ulaşıyorsun, bu adamlar ne yapıyor. Gönderiyorlar bir canlı bomba ondan sonra ülke de kaos ortamı, iç savaş çıkıyor. Hükümeti suçlu, devletimizi yetersiz buluyorsun. Kürtleri terörist gösteriyorsun. Kalleşlerin çoğu ya ermeni ya da Müslüman değil.

Bu olayın faturası kime kesiliyor, Kürtlere…

Eğer PKK ya da ülkeyi bölmeye çalışan herhangi bir terör örgütü içerisinde Kürt, Türk asıllı insanlar varsa sözlerim onlara değil onlar zaten vatan haininden başka bir şey değillerdir. Benim bu yazım, bir tane Kürt yüzünden bütün Kürtleri suçlayanlara, benim sözüm kendisinin Kürt olduğunu savunarak (aslında Kürt değil) PKK sloganı atanlar yüzünden bütün Kürtleri aynı kefeye koyanlara.

Yazdığım Zaman yolculuğu ve Kara Delikler “Kurnaz Bir Plan” ile mümkündür. makalemi okumak ister misiniz?

2. Web sitemiz olan Arastirmacim.com sitesine de bekleriz.

Yorumlar