Aradığınız Herşeyin Adresi

ŞOK EDİCİ!!! Keşif yapan bilim adamları: “Avrupa, insanlığın doğduğu yer değil, Afrika’dır.”

171

Bilim Adamları, bildiğimiz şekliyle tarihi yeniden yazmayı vaat eden bir fosilin devrimci bir keşfiyle karşılaştılar. 7,2 milyon yıllık fosil, modern insanların Akdeniz’de ve Afrika’da değil, uzmanlardan yıllarca ayakta kalmış olabileceğini gösteriyor.

Kanadalı ve Avrupalı ​​bilim adamları ndan oluşan bir ekip, insanlığın kökenleri hakkında tartışmalı bir hipotez başlattı. Bu hipotez, bugüne kadar insanoğlunun ve tarihimizin kökenleri hakkında bugüne kadar bildiğimizi düşündüğümüz şeyin önemli bir bölümünü yok etti. bilim adamları

Peki bu keşif neden bu kadar devrimci?

Pek bilim dünyasının çoğu, doğrudan yaşayan atalarımızın geliştiği Afrika’da, beş ila yedi milyon yıl önce, en yakın yaşayan akrabalarımız ve şempanzelerin soylarının farklı olduğunu varsaymaktadır.

Bununla birlikte, PLoS ONE dergisinde yayınlanan iki makalenin cesur teorisi, bu ayrışmanın inandıklarından yüz bin yıl önce gerçekleştiğini ve daha şaşırtıcı olanın Afrika kıtasında değil doğu Akdeniz’de meydana geldiğini önermektedir.

Uzmanlar uzmanların Graecopithecus freybergi adlı iki fosili, Yunanistan’daki alt çenesini ve Bulgaristan’da üstün bir premolar keşfettikten sonra elde edildi; araştırmanın yazarlarına göre, Avrupa’da yaşayan eski bir adamdı. 7 milyon yılı aşkın bir süredir kıta.

Tübingen Üniversitesi’ndeki Senkeensberg İnsan Evrimi ve Paleo Çevre Merkezi’nden Madelaine Böhme ve Bulgar Bilimler Akademisi’nden Nikolai Spassov’un önderlik ettiği uluslararası uluslararası ekip, 1944’de Atina yakınlarındaki Pyrgos Vassilissis’te keşfedilen çeneyi incelemek için bilgisayarlı tomografi kullandı. Onlarca yıldır bir maymun kalıntısı olarak kabul ediliyordu ve Chirpan yakınlarındaki Azmaka’da bulunan premolar, 2012’de Journal of Human Evolution dergisinde yayınlandı.

Bilim adamları, bu şekilde, parçaların iç yapılarını görselleştirdi ve küçük azınlıkların kökenlerinin yaygın bir şekilde kaynaştığını gösterebildiler, bu da uzmanlara göre bunları insan ailesine daha yakın hale getiriyor.

Böhme, “Büyük maymunların tipik olarak iki ya da üç ayrı ve kök saldığı halde, Graecopithecus’un kökleri bir  araya gelmiş  ve kısmen kaynaşmış – modern insanlar, erken insanlar ve Ardipithecus  ve  Australopithecus da dahil olmak üzere birçok pre-insanın özellikli bir  özelliği ” diye belirtti Böhme.

Bilim Adamları
Azmaka, Bulgaristan’dan gelen 7.24 milyon yaşındaki Graecopithecus üst premolariymiş. Kredi: Wolfgang Gerber, Tübingen Üniversitesi. Bilim Adamları

Uzmanlar tarafından açıklandığı üzere, uzmanlar tarafından “El Greco” lakaplı Yunan’da keşfedilen alt çene, Graecopithecus freybergi adındaki türlerininsanlığın öncesi nesline ait olduğunu gösteren ilave dişhekimi görüntüler.

Tübingen Doktora derecesi olan Jochen Fuss, “İnsanlara önceden sadece Sahra altı Afrika’dan geldiği için sonuçlarımız şaşırdık” dedi. Çalışmanın bu bölümünü yürüten öğrenci.

Daha ilginç olan şey, Graecopithecus’un Afrika’dan  yüz yaşlar öncesi en eski potansiyel olan Çad’dan altı ila yedi milyon yaşındaki Sahelanthropus’dan  çok daha yaşlı olduğuna inanılıyor olmasıdır.

Toronto Üniversitesi’nden Profesör David Begun paleoantropolog ve araştırmanın ortak yazarı “Bu tarihleme insan şempanze ayrımını Akdeniz bölgesine taşımamızı sağlıyor” dedi.

Uzmanlar, insanoğlunun evriminin, milyonlarca yıl önce Dünya’da meydana gelen dramatik çevresel değişiklikler tarafından büyük oranda yönlendirildiğine inanmaktadırlar.

Gibi phys.org açıklıyor , “Böhmenin liderliğindeki ekip Kuzey Afrika Sahra çöl fazla yedi milyon yıl önce ortaya çıktığını göstermiştir. Ekip, bunu iki fosilin bulunduğu çökellerin jeolojik analizlerine dayanılarak sonuçlandırdı. Sahra’dan coğrafi olarak uzak olmasına rağmen, kırmızı renkli siltler çok ince taneli ve çöl tozu olarak sınıflandırılabilir. Münferit toz parçacıklarındaki uranyum, toryum ve kurşun izotoplarının bir analizi 0.6 ila 3 milyar yıl arasında bir yaşa ve Kuzey Afrika kökenli bir bulguyu doğuruyor. ”

Tübingen araştırmacıları “Bu veriler, 7.2 milyon yıl önce yayılış gösteren Sahra’da Sahra’nın ilk kez çöl fırtınaları sonrasında Akdeniz’in kuzey kıyılarında kırmızı ve tuzlu toz taşıyor” dedi.

Böhme, “fitolit kayıtları ciddi kuraklık bulguları verdi ve kömür analizi yinelenen vejetasyon yangınlarını gösteriyor” dedi. Spassov, ” Özetle , Graecopithecus’la birlikte bulunan zürafalar , ceylanlar, antiloplar ve gergedanlarla uyuşan bir savana  yeniden inşa ediyoruz ” dedi.

Böhme, “Yedi milyon yıl önce Kuzey Afrika’da bir çölün başlangıçta oluşması ve savannahların Güney Avrupa’ya yayılması insan ve şempanze soylarının bölünmesinde merkezi bir rol oynamış olabilir” dedi. Bu hipotezi Kuzey Yakası Hikayesi olarak adlandırıyor ve East Side Story olarak bilinen Yves Coppens’in tezini hatırlatıyor.

Bulgular yayınlanan iki çalışmada açıklanmıştır  PLoS ONE  “Potansiyel insanımsı benzerliklerini başlıklı  Graecopithecus  ve geç Avrupa Miyosenden” “Messiniyen yaşı ve olası hominin savannah ortamı  Graecopithecus  Avrupa’dan.”

Yazdığım Gelecekten Gelen Mesajlar Dinlenebilir Mi? makalesini okumak ister misiniz?

2. Web sitemiz olan Arastirmacim.com sitesine de bekleriz…

Yorumlar