Aradığınız Herşeyin Adresi

NASA: “İnsanlık, dünya dışı yaşamı keşfetmek üzere”

180

Bu , Amerika Birleşik Devletleri Bilim, Uzay ve Teknoloji Komitesinin son duruşmalarından birinde Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi sözcüsü tarafından belirtildi .

Açığa hazır mısın? Yoksa güneş sistemimizde uzak bir ayda çok az mikroorganizma bekliyor musun?

Resmi olmayan bir şekilde, insanlığın yabancılarla daha önce temas kurduğunu iddia eden çok sayıda insan var, yalnızca büyük bir yabancı okyanusun etrafında yüzen küçük mikroorganizmalar değil, gelişmiş uzay medeniyetleri.

Yirmi beş yıl önce, gezegenlerin güneş sistemimizin ötesinde olduğunu bilmedik. Bugün, diğer güneşleri de yörüngede gezen 3.400’den fazla ekstranet varlığını doğruladık. Ve biz yeni buluşlar yapmaya devam ediyoruz.

Washington’daki NASA karargahında Bilim Misyon Direktörlüğü müdür yardımcısı Profesör Thomas Zurbuchen, medeniyetimizin evrendeki yabancı yaşam kanıtı keşfetme eşiğinde olduğunu söyledi.

Zurbuchen, Amerikan Bilim Komitesi’nin duruşması sırasında, özellikle yabancı yaşamın delillerini araştıran farklı faaliyetleri ve misyonları sayarak, tarihin en derin, keşfedilmemiş keşiflerinden birini yapmanın eşiğinde olduğunu belirtti, Uzay ve Teknoloji.

Duruşmada, profesör Zurbuchen, NASA’nın, dünya dışı yaşam için yaptıkları yeni başarılarını, iddiasını desteklediğinden bahsetti.

“İki hafta önce, NASA’nın Cassini misyonu Satürn’ün ay Enceladus’unda hidrojen varlığını gösterdi. Hubble ekibi, Jüpiter’in aylarından biri olan Europa okyanuslarının ikinci gözleminin sonuçlarını açıkladı. Her iki keşif de potansiyel bir yaşam kanıtı “diyen NASA sözcüsü, astrobiyolojideki ilerlemeleri de vurguladı.

Zurbuchen, NASA’nın astrobiyoloji misyonlarının sayısının arttığını belirtti ve “Başka yerlerde henüz kesin bir yaşam belirtisi bulamamış olsa da, arama çalışmalarımız kayda değer ilerleme kaydetti” dedi.

“Mars 2020, bir sonraki kaşifimiz ve antik ortamın mikrobik yaşam için elverişli olabileceği Mars’ta bir bölgeyi araştırarak bu görevi ilerletmeye devam edecektir. Görev aynı zamanda geçmiş yaşamın belirtilerini arayacak ve dünyaya geri getirilecek örnekleri toplayacak, “dedi Profesör Zurbuchen.

Zurbuchen ayrıca, dünya dışı yaşamın varlığını kanıtlamanın, biyoloji, jeoloji, astronomi, gezegen bilimleri, Yer bilimleri ve diğerleri gibi birtakım bilimsel disiplinlerin bir araya getirilmesini gerektirdiğine dikkat çekti.

Geçtiğimiz ay Cumhurbaşkanı Trump tarafından imzalanan 2017 NASA Geçiş Yetkilendirme Yasası, astrobiolojide ABD liderliğinin ve yaşam arayışının devam etmesini sağlıyor.

Bu kurar NASA için temel bir hedef olarak “evrende hayatın kökeni, evrimi, dağıtım ve gelecek için arama”. Bunu gerçekleştirmek için, tasarı, NASA ve Ulusal Akademileri bir ekstoplanet keşif stratejisi ve bir astrobiyoloji stratejisi geliştirmeye yönlendiriyor.

Tüm bunlar uzay araştırmaları için büyük bir haber ve resmen yabancı yaşamı bulmak için umutlarımız olsa da, geçmişte yabancı yaşamla ilgili cazip cazip teklifler oldu.

En sevdiğim alıntılardan biri, eski bir NASA Astronotu olan Dr. Brian O’Leary ve Princeton Fizik Profesörü’nden geliyor:

“Mültecilerin bizi çok uzun bir süre izlediği konusunda çok temkinli olduğumuza dair çok sayıda kanıt var. Görünüşleri, herhangi bir geleneksel materyalist batı bakış açısından tuhaftır. Bu ziyaretçilerin bilincin teknolojilerini kullandıklarını, toroidleri kullandıklarını, UFO olgusunun ortak paydası gibi görünen tahrik sistemleri için birlikte dönen manyetik diskler kullandıklarını “söyledi.

Yorumlar