Aradığınız Herşeyin Adresi

Henry Howard Holmes

1893 Dünya Fuarında Chicago’da Henry Howard Holmes ( Herman Webster Mudgett olarak da bilinir ) katliam faaliyeti için temel oluşturan bir otel inşa etti.

Holmes aslında ilk belgelenmiş Amerikalı seri katillerden biridir ve sonunda 27 cinayeti itiraf eder.

Görünüşe göre gerçek vücut sayısı 200 kadar yüksek olabilir …


Cehennemden otel

Doktorun otel başlangıçta bir otel olarak hizmete açılmıştır Dünya Kolombiyalıları Sergisi içinde 1893 . Mahalle sakinlerinin “Kale” olarak lakaplı olduğu üç katlı, blok uzunluğunda bir yapıydı.

Otelin giriş katı, Holmes’in kendi eczanesinin bulunduğu ticari alanlardan oluşuyordu.

Üst iki kat ofisinden ve 100’den fazla penceresiz odadan oluşuyordu. Bu odalar taş duvarları ve hiçbir yere götürmeyen merdivenleri açığa çıkaran kapılar içermektedir.

Holmes, sadece Castle’ı içinde çalışmak için kadın istihdam edeceğini ve bunların çoğu hayat sigortası poliçelerini çıkarmak için istihdam şartı olarak görülüyordu.

Holmes her zaman hayat sigortalarının primleri ödemek için kendini aldı … Ama tek yararlanıcı o.


Cinayet

Doktor bükülmüş kalesinin duvarları içindeki çalışanları, sevgilileri ve konukları öldürdü. Kurbanlarından birçoğu, benzeri hissettiklerinde boğulmalarına izin veren gaz hatlarıyla donatılmış ses yalıtımlı yatak odalarına kilitlenecekti .

Ayrıca mağdurları ana merkezinin yakınında bulunan özel bir ses geçirmez tonozda tuttu – bu talihsiz kişiler boğulmak için orada kaldılar.

Kurbanlarının cesetleri, The Castle’ın bodrumuna götürülmüş gizli bir oluğa atıldı.

Holmes’te bu bodrumda titizlikle cesetlerin parçalanması ve onlardan iskelet modelleri oluşturulması. Daha sonra bu modelleri çeşitli tıp okullarında satacaktı.

Bodruma ayrıca krematoryum fırınlar ve asit çukurları takıldı – kurbanlarının tamamı iskelet modelleri olarak değil!


Fort Worth, Teksas

Holmes, alacaklıların baskısı ve ülke ekonomisindeki düşüş nedeniyle – Dünya Fuarından sonra da devam etmeye karar verdi – o Fort Worth, Texas’ta tekrar ortaya çıktı.

Doktor, iki Teksaslı demiryolu mirasçı kızkardeşinin malını miras kaldı. Onlardan biriyle evleneceğine söz verdi … ama ikisini de öldürdü!

Mülkleri yıkmayı ve Teksas’ta The Castle’ın yeni bir sürümünü kurmayı planladı, ancak nedense projeyi yarı yarıya terk etti.

Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’ya taşınmaya devam etti. Bu dönemde doğrulanan tek cinayet, uzun zamandır birlikte çalıştığı ortağı Benjamin Pitezel’in ve üç Pitezel’in çocuklarının öldürülmesi oldu.

Bugün burada ele aldığımız konuyla ilgili düşünceler veya görüşleriniz varsa, lütfen bunları aşağıdaki yorum bölümünde bırakın.

Yorumlar