Aradığınız Herşeyin Adresi

Google Adsense Onayını 3 Gün İçinde Alın – En İyi 12 İş Stratejisi

Google AdSense! Bilgiyi yazmaya ve paylaşmaya olan tutkunuzu sergileyerek para kazanmanın en kolay, güvenilir ve profesyonel yollarından biri. Google AdSense son birkaç yıldır birçok reklamveren ve yayıncı tarafından güvenilirdir ve genellikle bir hesaba başvurmaya çalışan kimseyi rasgele kabul etmezler. Onlara hesabınızı kabul etmenin en profesyonel yaklaşımını göstermelisiniz, aksi takdirde Google yalnızca uygulamanızı bir kenara atacaktır.

İstatistikler, Google AdSense’in her gün aldığı her 1000 başvurudan yalnızca 3 hesap kabul ettiğini söylüyor. Hesaba katılmaya çalışıyorsanız veya daha önce reddedildiyse, kendi AdSense hesabınızı yalnızca 3 basit gün içinde almak için bu basit yönergeleri izleyin. Bu aşağıdaki ipuçları size anında hesap onay vermez, ancak aşağıda bahsedilen her adımı devralmaya çalışırsanız mutlaka işe yarayacaktır. Eminim burada yorum yapan ve son birkaç yıldır beni gönderenlerin% 60’ı için çalıştı.

3 gün içinde Google AdSense Onayını Alın:

Bu nedenle, başlamadan önce, bu yönergeleri kesinlikle yerine getirdiğinizden emin olun; aksi halde, başvurunuz onay beklemeden reddedilecektir. Unutmayın, aşağıda bahsettiğim her şey önemlidir. Yayın sayısı, kendi alan adı, iyi tasarım ve diğer metriklerden ödün vermeyin. Aksi takdirde reddedilme şansınız sonunda yüksek olur. Bu nedenle, Google AdSense’e başvurmadan önce takip etmeniz gereken en önemli 15 rehberin başında gidiyoruz.

Minimum Mesajlar / Makaleler / Sayfalar:

WordPress kullanıyorsanız, web sitenizin / blog’unuzun başka hiçbir yerden kopyalanmayan en az 40 kaliteli makaleye sahip olduğundan emin olun. Makalelerdeki içeriğiniz çok zengin olmalı ve alakalı resimleri istediğiniz yerde kullandığınızdan emin olun. Her biri 2000 kelimeden oluşan iki uzun makale eklemeye çalışın; bunlar herkes web sitenizde okurken kesinlikle çarpıcı olmalıdır. HTML web sitesini veya blogun CMS dışı bir sürümünü kullanıyorsanız, web sitenizde form veya makaleler veya açılış sayfalarında en az 50 sayfa bulunduğundan emin olun.

Web sitenizde yukarıdaki bilgilerin herhangi birini vermeyi kaçırırsanız, Google, uygulamanızın Yetersiz İçerik veya Kabul Edilebilir Site İçeriği diyerek reddedebilir. Programı uygulamadan önce web sitenizde yeterli içeriği gördüklerinden emin olun. İçerik ne kadar fazla olursa, onama şansı da o kadar yüksek olur.

Yasaklı Web Sitesi Nişleri:

İstatistikler, Sağlık, İnternet Pazarlama, İş, Hukuk, Teknoloji, Girişimcilik, Seyahat, Yaşam Tarzı ve Sosyal Medya hakkında daha kaliteli makaleler varsa, hesabınızın daha hızlı bir onay sürecinden geçeceğini göstermektedir. Web siteniz burada bu bağlantıda adı geçen yasak içeriğin herhangi birini içeriyorsa Google, başvurunuzu ciddi bir suç olarak alacaktır .

Bazı çalışmalar, web siteniz etkinlik blogunda ve mikro niş blog’da yer alıyorsa, Google AdSense’in onayınızı reddettiğini de kanıtladı. Bu belirli bloglamada, blog içeriğinizi yalnızca belirli bir konuyla sınırlandırıyorsunuz ve daha üst sıralarda yer almak için etrafında bir spam etki alanı oluşturuyorsunuz. Örneğin: www.mayweathervspacquiaomatchonline.com (Mayweather vs Pacquiao Match Online). Bazı durumlarda, web sitelerindeki Google Reklamlarını gördüyseniz, muhtemelen hesabı başka bir hesap aracılığıyla uygulayıp, reklamları bu niş bloglamaya hızlı para kazanmak için yerleştirmişlerdir.

Üçüncü Taraf Reklamları veya Programları Yok:

AdSense’e başvurmadan önce, web sitenizde başka üçüncü şahıs banner reklam koduna izin vermediğinizden veya yer olmadığından emin olun. Google (çalışanlar) web sitenize elle bakacak ve web sitenize üçüncü parti reklamların yüklendiğinden nefret ediyorlar. Web sitenizde ilk izlenimi temizlemek için Infolinks, Chitika, Yahoo Ads veya herhangi bir üçüncü şahıs ağından uzak durun. Web sitesinde sadece taze içerik ve bazı normal aletler koyduğunuzdan emin olun.

Ayrıca, hesabınız onaylanıncaya kadar program barındırma, Amazon üyeleri, Clickbank veya başka herhangi birisi gibi bağlı kuruluş bağlantılarından uzak durun.

Web Sitesi Tasarımı ve Kullanıcı Deneyimi:

Google her zaman kullanıcılarının, başvurdukları herhangi bir web sitesi üzerinden gezinirken en iyi deneyimi almasını ister. İyi bir navigasyon ve kullanıcı deneyimi sunan temiz bir tasarımın sağlanması, AdSense’i ilk denemede onaylamanıza olan şansını artıracaktır. Bu, birçok insanın temel ilkeleri kaçırdığı önemli kurallardan biridir. Google, web sitenizde profesyonel renk düzenini korursanız, kullanıcı geri gelip içeriğinizin altında görüntülenen ilgili reklamları tıklamaya hazır olabileceğine inanıyor.

Bu nedenle, AdSense’e başvurmadan önce düzgün ve temiz bir tasarım sergilediğinizden emin olun. Bir profesyonel şablonu her yerde satın almanızı ve yükleme hızını veya kolay navigasyona etki etmeksizin web sitenize yüklemenizi tavsiye ederim.

Google Analytics Kodu:

Web sitenize Google Analytics kodu eklemek, onay için güvenilir bir faktördür. Web sitenize Analytics eklemek, ziyaretçilerinizi aktif olarak takip ettiğinizi ve web sitenizi ziyaret eden kullanıcılarınızın istatistikleri hakkında ciddi olduğunu göstermektedir. Eğer bir taneoluşturmadıysanız , programı kaydetmek için buraya tıklayın . Kayıt olduktan sonra, hesaplar sekmesi altında yeni hesap oluşturarak izleme kodunuzu alın ve web sitenizin adını, URL’sini ve diğer gerekli ayrıntıları girin. Verileri anında izlemek için kodu web sitenizin her sayfasına yerleştirin.

Google / Bing Web Yöneticileri Doğrulama Sayfası:

Tıpkı Google Analytics gibi, web sitenize arama perspektifinden tam erişime sahip olan Google Web Yöneticisi programıyla da doğrulamanız gerekir. Google Web Yöneticisi Araçları ile, web sitenizin kritik hatalarını izleyebilir ve günlük olarak düzeltebilirsiniz. Kaydolmak için buraya tıklayın ve web sitenizin URL’sini girmek için “Site Ekle” ye tıklayın. Web sitenizin sahipliğini tavsiye edilen yöntemlerden herhangi biriyle doğrulayın ve hesabınızın etkin şekilde çalışmasını sağlamak için işlemi tamamlayın.

Ayrıca, Bing Web Yöneticisi Araçları’nı web sitenize eklemek, etki alanınıza, web sitesi arama görünürlüğüyle ilgili ciddi olduğunuza dair daha fazla itibar katacaktır. Bu kılavuz gerçekleştirmek oldukça kolaydır, ancak birçok kişi bu araçların yüklenmesinin önemini bilmeden rahat bir hal alacaktır.

Bu iki doğrulamayı web sitenizin koduna veya sunucunuza eklemek arama görünürlüğünde de iyi sonuçlar verir.

XML Site Haritası Sayfa: 

Bir site haritası oluşturmak çok fazla zaman harcamaz. WordPress kullanıyorsanız, Arne Brachhold’un Google XML Site Haritalarını öneriyorum. Ve başka bir platform kullanıyorsanız , daha fazla bilgi edinmek için XML-Site Haritaları web sitesini ziyaret etmenizi öneririm . Web sitenize bir site haritası yüklemek, web sitenizi daha hızlı bir şekilde dizine ekleyebilmeniz için arama motorları botlarına yardımcı olabilir; bu da, web sitesi güvenilirliğiyle ilgili olarak botlara güven unsurudur.

Robots.txt

Web sitenizde Robots.txt dosyası oluşturmak, istenmeyen önemsizliği Google’a indekslemekten kurtulacaktır. Web siteniz için mükemmel robots.txt yazma konusunda birkaç gün geri detaylı bir yazı yazmıştım . Ayrıca SEOSiren.com’un kendi robots.txt dosyasını kontrol edebilir ve WordPress web sitenize kopyalayabilirsiniz. Google’da yüksek sayfaları sıralamaya koymak için SEO çabalarınıza çok şey katan arama motorlarına yönelik istenmeyen veri endekslemelerini kısıtladım. Artı, robots.txt dosyası web sitenizi bir güven unsuru olarak eklemek için kullanabileceğiniz bir başka mükemmel özelliktir.

Alexa Rank:

Alexa sıralamasını düşündüğü Google AdSense, birçok kişinin Google’ın küresel sıralamalarından umursamadığını kabul etmediği için her zaman bir tartışma konusu olmuştur. İnan bana, bunun manuel operatörün web sitenizin istatistiklerini açmadan önce kontrol ettiği en önemli kontrol listelerinden biri olduğuna kuvvetle inanıyorum. Herkes web sitesi performansı hakkında hızlı bir şekilde nasıl karar verebilir? Cevap basit ve Alexa sıralamasında. Bu yüzden Alexa araç çubuğunu kurduğunuzdan ve 30 gün içinde Alexa sıralamasını nasıl artıracağınız üzerine e-kitapımızı okuyun .

Not: AdSense’e başvurmadan önce, daha hızlı onay süreci için web sitenizin genel Alexa sıralamasının 400 K’dan az olduğundan emin olun. Genellikle bu sıralamayı aşan web sitesi yeni sayılır ve üzerinde çok fazla veri görmediği hafife alınır.

Önemli Sayfalar:

Google, AdSense programına kaydolmadan önce kimliğinizi bilmek istemektedir. Dolayısıyla, web sitenizde mümkün olan en kısa sürede aşağıdaki sayfaları oluşturduğunuzdan emin olun.

  1. Gizlilik Politikası
  2. Feragat Politikası
  3. Kullanım Şartları
  4. Bizimle iletişime geçin
  5. Hakkımızda (AdSense hesabını uyguladığınız adınızı ve adresinizi yazınız)

Hakkımızda bölümünde, açıkça kim olduğunuzdan bahsedin ve neden bu web sitesi hazırlanıyor, insanlar web sitenizden yararlanıyor. Daha net, onay şansınız o kadar iyi. Bunu yaptığınızda imla hatalarınızı, dilbilgisini ve noktalama işaretlerini açık tutun.

Özel Alan Adı ve E-posta Kimliği:

Birçok insan, blogspot ve ücretsiz WordPress platformları aracılığıyla AdSense uygulamak için web siteleri oluşturabilir. AdSense ekibinin, ücretsiz alan adı yerine özel bir alan adı daha ciddiye alacağını unutmayın. Yukarıda bahsedilen gibi diğer faktörlerle onay almak için sağlık şansınız varsa, bir alan adına iki kez yatırım yapmak büyük bir anlaşma değildir. Bu nedenle, kendinize AdSense programını uygulamak ve kendi etki alanınızı mümkün olan en kısa sürede almak için ikinci bir şans verin.

Kendi alan adınız olduktan sonra, AdSense programını uygulamak için adınızla (name@website.com) bir e-posta kimliği oluşturun. Örneğin: adsense@idriskarakaya.com, adsense@gmail.com ile karşılaştırıldığında daha fazla dikkat çekecektir. Ücretsiz web sitesi programlarınızın ek bir ücret ödemeden size ayrıcalık sağladığını veya özel alan adlarınızı eklediğini unutmayın.

İyi Trafik: 

Forumların birçoğu olsa da, forumlarda Google AdSense’in hesabınızı onaylamak için belirli bir sayfa görüntüleme sayısına sahip olmasını gerektirmediğini ve iyi bir trafiğiniz varsa, yine de hissedeceğinizi ve deneyimli olduğumu belirtti. AdSense programınızı uygulamak için acele etmeden önce blog’unuzun birkaç hafta (en az 2 ay) yaşlanmasına izin verin. Web sitenize günde en az 50 ziyaretçi gelene kadar hep kalman öneririm. Web siteniz yeterli trafik almıyorsa, reddedilme şansı diğer kılavuzlara kıyasla çok daha yüksektir.

Web siteniz yukarıdaki tüm yönergelerle hazır olduğunda, Adsense’ye başvurmak için burayı tıklayınve program hakkında daha fazla bilgi edinmek için Google AdSense TOC’sına girdiğinizden emin olun .

 

Yorumlar