Aradığınız Herşeyin Adresi

Gerçek Uçan Araba Bu Yıl Ön Satış için Hazır Olacak

Gelecek burada: İlk üretime hazır uçan araba, sadece iki gün sonra ortaya çıkacak.

Slovakya merkezli mühendislik firması AeroMobil, uçan araç prototipini 2014’te açıkladı ancak o sırada piyasaya sürülmedi. Şirket geçtiğimiz günlerde, en son modelinin bu sene ön sipariş için hazır olacağını duyurdu (ancak henüz fiyatlandırma konusuna dair bir açıklama yapılmadı). Bu yeni model henüz ortaya çıkmadı, ancak 20 Nisan’da dünyanın en seçkin supercar gösterisi olarak bilinen Top Marques Monaco’da yer alacak.

AeroMobil’e göre, yeni nesil araç, dört tekerlekli bir araba ve bir uçak gibi tamamen işlevsel. Şirketin temsilcileri, uçan otomobilin melez motoru nedeniyle çevreye duyarlı olduğunu da belirtti.

AeroMobil temsilcileri, yaptığı açıklamada, “AeroMobil, kişisel ulaşım araçlarını , orta mesafeli yolculuklarda ve sınırlı veya eksik yol altyapısı olan alanlarda önemli ölçüde daha hızlı kapıdan kapıya hareket ettirmek suretiyle çok daha verimli ve çevre dostu hale getirmeyi hedefliyor” dedi .

The Sun’a göre uçan araba, “hem araçların hem de uçaklar için mevcut düzenleyici çerçevelere uygun olarak” inşa edildi; bu da, gelecekteki sahiplerin, aracı çalıştırmak için hem bir sürücü belgesi hem de bir pilotluk lisansı olması gerektiği anlamına geldiğini  bildirdi.

AeroMobil geçenlerde aracın tasarımının başarılı gelişme ve test aşağıdaki $ 3,2 milyon (3.000.000 Euro) yükseltti, TechCrunch  bildirdi. Şirket, yeni finansmanın uçan arabanın üretimini desteklemesine yardımcı olacağını duyurdu.

AeroMobil’in kurucu ortağı ve CEO’su Juraj Vaculík yaptığı açıklamada, “Yeni yatırım, şirketin fiziksel bir model geliştirmesi ve sergilemesi sağlıyor” dedi . “Bu, seri üretimde kullanılacak nihai ürüne çok yakın olacak.Bu kapsamlı mühendislik ve analiz çabası sonucunda, ürünümüzün nasıl işleyeceği konusunda çok net bir resim var ve bu araçların daha fazla önemli değişiklik yapmadan teslim edildiğini “söyledi.

Bu araç, sürüş için tekerleklere takılan, pervanelere uçmak için bağlanabilen veya tren benzeri bir transit sisteme katılabilen dönüştürücü bir otomobil.

Yorumlar