Aradığınız Herşeyin Adresi

CIA Tarafından Belgelendirilen Garip Norwich UFO’su

209

İngiltere’den garip bir UFO hesabı

1953’de Kraliçe Elizabeth’in taç giyme töreninden aylar sonra, Doğu Akşam Haberi’nin ön sayfasında, kendisine ait korona vasıtasıyla Dünya’ya seyahat etmiş olabilecek bir Kimliği Belirsiz Uçan Nesneden bir ziyaret hakkında bir hikaye yayınlandı.

8 Ekim’de EEN, Frank Potter’ın Norwich’teki South Park Caddesi’ndeki evinde gökyüzünde olağandışı bir şey gördüğünü bildirdi.

Amatör gökbilimcisi gazetecilere verdiği demeçte, iki gün önce saat 07.5’de gürültülü bir cisim gördüğünü ve güney-batıdan kuzeydoğuya doğru yol aldığını söyledi.

Teleskobunu zanaatkâr eğitince, gökyüzünü hızlandırdıkça tabla şeklindeki nesneyi izledi: “ışınlar ya da ışık demetleri kubbe ile belirgin bir şekilde görülebiliyordu ve bunun hemen altındaki çok daha büyük ve düzleşmiş bir kubbe vardı; Çıkıntılı bandın çevresindeki çevre boyunca uzanması.

“Büyük düzleştirilmiş alt kubbe altının içi boştu ve parlak kırmızı renkte göründü, ancak görülmesi gereken buhar izleri ya da gazlar yoktu.”

Makale, birkaç yıldız gazetecinin, yalnız olmadığımızı önermek için bir şeyler gördüğünü ileri sürmelerini istedi.

Bay Potter, ait olduğu Norwich Astronomical Society’nin yedi üyesinin de tabağı gördüğünü açıkladı.

İngiliz UFO Araştırma Derneği Başkan Yardımcısı Leonard G Cramp 1954 tarihli ve 1953’de yayınlanan Space, Gravity ve The Flying Saucer adlı kitabında, uçan bir tabut oluşturmak için gerekli olan teknolojinin son derece teknik bir incelemesinde Norwich nişanını dahil etti.

Cramp’ın kitabından alıntılar – Bay Potter’in ifadesini de içeren – Merkezi İstihbarat Dairesi’nin sınıflandırılmamış belge kitaplığında çevrimiçi olarak bulunabilir.

Gerçek şu ki, South Park Avenue’nin üstünde bir yerde.

Yorumlar