Aradığınız Herşeyin Adresi

Büyük Piramitler Hakkında Açıklanamayan Garip Gerçekler

260

Açıklanamayan Kökenler

Bu gezegenin her tarafında, açıklanmayan çok sayıda eski arkeolojik alan var. Giza’daki Büyük Piramitler bunun güzel bir örneğidir. Eğitim kurumlarımızdaki eski uygarlık sınıflarında öğretilen modern açıklama, profesyonel ırkçıların zaman zaman bu işten atılmasına rağmen, insan emeği ve yaratıcılığı ile Firavun Hufu için bir mezar olması için inşa edilmiş olmalarıdır. Büyük Piramit, bugüne kadar çözülmeyen sorulara yol açan inanılmaz gerçekleri içeriyor. Dikkat çekilmesi gereken bir başka ilginç nokta da, çok sayıda şaşırtıcı gerçeklerle birden fazla piramitin, gezegende, farklı zaman dilimlerinde, birbirleriyle temas kurmayan medeniyetler tarafından inşa edildiği gerçeğidir.

2.5 milyon blok taş, 13 dönümlük araziyi kaplayan piramit oluşturmak için kullanıldı.

Çoğu mısırbilimcisi, büyük piramit oluşturmak için 2.3 ila 2.6 milyon taş blok kullanıldığını tahmin ediyor. Başlangıçta mükemmel bir şekilde parlatılmış ve monte edilmiş beyaz kireç taş bloklarının dış kılıfı bulunduğunu akılda tutmak önemlidir. Binlerce yıldır, diğerleri gibi pırıl pırıl beyaz bir yapıya benziyordu. Unutmayın, M.Ö. 10.500 ile M.Ö. 3.500 yılları arasında inşa edilen yapılardan bahsediyoruz. Zamanla, bugün gördüklerimizden depremler ve erozyon sorumluydu.

Bu taşları hangi gücüyle kullanabilirdi? Her bir taşın ağırlığının her biri 2 ila 20 ton arasında olduğu tahmin edilmektedir. Düşünsene, bu 2 ila 20 ton arasında ağırlığa sahip 2,5 milyon blok taş. Blokları lazer gibi hassas bir şekilde kestiler ve mükemmel bir şekilde yerine oturttular mı? Kayaları orijinal konumlarından nasıl kaldırdılar ve taşıdılar? Piramidi inşa etmek için arazide, tatlıda, suda ve kumda nasıl hareket ettiler ve daha sonra birbirlerine kaldırdınız?

İşçiler, on blokun üst üste imkansız ve hayal edilemeyen başarısını bir araya getirseler dahi, 2.5 milyon taş bloğu yaklaşık 250.000 günde taş piramitine toplamış olacaktı ki 664 yıl, yeterince uzun değil bile Tamamlanması için sözde inşa edildiği kişi için.

“Belki de yalnızca üç buçuk fit ile üç buçuk fit kadar bir 9,000 poundluk taşı bile yeterli adamı bir araya getirmek imkansızdır. Bu taşı bir mavnanın içine ve dışına kaldırmak için, sonra da piramit üzerinde yerinde manevra yapmak, her biri üçer adet ve ikier adet olmak üzere on kişiyi alacaktı. Bu yerleştirme, her insanın eşit şekilde kaldırılması halinde 900 kilo kaldırılacağı anlamına gelir. Açıkçası, böylesine mucizevi bir güç göstergesi, yalnızca pratik görünmekle kalmıyor aynı zamanda imkansız görünmüyor. Mısırlılar tarafından 4.000 ila 4500 yıl önce inşa edilen bu piramitler, dünyanın yedi harikasından biridir. Piramitler inşa etmek için kullanılan makinelere herhangi bir gönderme olsaydı, İskenderiye Kütüphanesi’nin yangınlarında yakabilirlerdi. “-Richard Coslow

Yorumlar