Aradığınız Herşeyin Adresi

Bilgisayar, İnternet Hızını Arttırma – Bilgisayar Güvenliği

258

Bir çok insan bilgisayar,internet hızını arttırma k ister. Fakat yine bir çok kişi bu dertten muzdarip ve çözüm yolu bulamaz…

Bilgisayar, internet hızını arttırma yolları var mı? Elbette var. İşte sizler için derlediğim bilgisayarınızı ve internet hızınızı arttıracak, ayrıca size sanal ortamda da güvenlik sağlayacak programlar…

Bilgisayar, İnternet Hızını Arttırma

Bu yazımda sizlere bilgisayarınızdaki virüsleri taramayı, anti-virüs programlarının bulamadığı, silemediği virüsleri silmeyi… İnternet hızınızı arttırmayı, internet hızınızla yetinmeyip ayrıca bilgisayarınızı da ışık hızına ulaştırmayı yapan programları sizlere tanıtacağım…

Bilgisayarda Güvenlik

Önceliğimiz güvenliğimiz olsun. İlk sırada sizlere güvenlik programlarını önereceğim, burada yapmanız gereken tek şey programı indir butonuna tıklayıp, arkanıza yaslanmak… Herşeyi katılımsız bir şekilde halleden programlarımız, aynı zamanda siz bilgisayarınızda video izlerken, oyun oynarken, online gezinirken, e-ticaret sitelerinden alışveriş yaparken dahi yazarlı yazılım, kod ve reklamlara karşı sizi ve bilgisayarınızı koruyor.

 

Avira Antivirüs

1- Avira Anti Virüs Pro

Şuan genellikle bir çok platform da en güçlü anti-virüs programlarından biri Aviradır.

Her an yaptığı güncelleme ile virüs veri tabanını güncelleyen ve bilgisayarınıza tam koruma sağlayan güçlü bir yazılımdır. Alternatif olarak 360 Total Security yazılımını da kullanabilirsiniz.

 

Katılımsız İndirmek İçin : http://bc.vc/FHvbzk3

 


2- ComboFix

Anti-virüs özelliği taşımayan bu program sadece tarama özelliğine sahiptir. Bilgisayarınızı kısa bir analizden geçirdikten sonra bilgisayar anti-virüs programlarının bile tespit edip silemediği virüsleri kolay bir biçimde silip size gönül rahatlığıyla kullanacağınız bir bilgisayar ortamı sağlıyor.

Tüm bilgisayarda olması gereken bir programdır.

Katılımsız İndirmek İçin: ( Windows 10 Destekli) http://bc.vc/WnoMR1W


3- Microsoft Safety Scanner

Combofix mantığıyla çalışan bu program combofix kadar etkili olmasa da idare edilebilecek bir programdır. Yalnız 10 günde bir tekrar yüklenmesi gereken bir programdır. Güncellemelerden dolayı.

İndirmek İçin: http://bc.vc/PVNop74

 

Bilgisayarda Hız

Bilgisayarda hız önemlidir. Yavaş bilgisayar insana sinir krizi geçirtebiliyor. Hele ki önemli ve acil bir işiniz varsa işte o zaman bilgisayarı parçalamamak için sabrınızı zorluyorsunuz.

Ama artık bunun içinde bir çözüm var. Bu programlar sayesinde bilgisayarınızın hızı %50 den fazla bir oranla artacaktır.

1- Advanced SystemCare 7.0 Pro

Bu program tam da size göre… İndirmesi basit, kullanması kolay ve performans bakımından oldukça güzel bir performans sunar. Aşağıdaki linkten programı indirdikten sonra linkin aşağısında verilen program lisans anahtarını girerek sonsuza kadar ücretsiz kullanabilirsiniz.

İndirme Linki: http://bc.vc/N7pOvV5

Lisans Anahtarı:

[sociallocker id=”651″]

C5381-80DD2-B0C44-CD9B4

[/sociallocker]


2- Wise PC 1stAid

Bu program küçük bir sistem geliştirme programı.Ancak hakkını vermeliyim ki çok iyi.Sistem bilgisayarınızı çok hızlandırıyor.Bir sürü seçeneği olan ve her dakika geliştirilen bu programı kullanmanız sizin açınızdan çok iyi olacaktır.

İndirme Linki: http://bc.vc/6TOxHl2


3- Temp Klasörü İçini Silme (Manuel)

temp klasörü gerçekten de sistemi çok fazla yorar.

Bu nedenle şunları yapalım:
Windows 7, Win8, Win10 :
Başlat menüsüne tıklayın ve %temp% yazıp arayın.Çıkan sayfada Shift+Delete yapıp herşeyi silin.En az 1GB kalıntı dosya olduğunu göreceksiniz.
XP için:
Başlat>Çalıştır>%temp% aynı işlemleri yapalım!


4- CCleaner

CCleaner indirip analize basalım ve temizleye basalım.Fakat temizleye basmadan önce yan sekmeden DNS Çözücü Önbelleği seçelim. Bu interneti de sistemi de hızlandıracaktır.
NOT:Bunları yapmadan önce sistem yedeği almanızda fayda var ne olur ne olmaz!

İndirmek İçin: http://bc.vc/Zqwmc5s

 

İnternetin Hızı

Gelelim asıl önemli kısıma, internet hızı için aşağıdaki yöntemleri uygulayın, gerçekten işe yaradığını göreceksiniz…

İnternetinizin yavaş olması doğaldır.Hele kotalı internetlerin.Ancak bu yöntem ile internetiniz hızlanacak.
Denetim masasına girin ve oradan İnternet seçeneklerini seçin.Üst menüden bağlantıları seçin.Sonra oradaki kutuda yazan herhangi bir şey varsa onu tamamen silin.Bundan sonra pc nizi yeniden başlatın.Karşınıza DNS ayar yapılandırması çıkabilir de çıkmayabilir de.Bana çıkmıştı yalan olmasın.Sonra internetinizde %60 hızlanma olacaktır.

Ayrıca her saat başı masaüstünüzü F5 yenileyin.Kısayol önbellekleri temizlenir.

Ekstra olarak internet hızı için şunları yapabilirsiniz:
Cmd açarak bunları yazın;
ipconfig /renew
ipconfig /flushdns

Bu kodlar önbelleği silecek ve interneti biraz olsun rahatlatacaktır.

Daha önce eklediğim Bütün Anti-virüs Programların Tam Sürümleri adlı yazımı okumanızı öneririm…

Eğer bu yazıyı beğendiyseniz lütfen yorum yazmayı unutmayın. 

Yorumlar