Aradığınız Herşeyin Adresi

Antartika Hakkında Bilinmeyenler

229

Gizem devam ediyor: Bize Antartika hakkında ne söylemiyorlar?

Antartika hepsine sahiptir. En şaşırtıcı peyzaj, sıfırın altındaki sıcaklıklar, affedici olmayan arazi, buzun altında gizemli yapılar ve kötü beyni penguenler. Ancak, muhtemelen şimdiye kadar duyduğunuz gibi, Antarktika, dünyadaki KK’lerin sivillere sınırları olan tek yerdir.

Ama neden? Mutlu Ayaklar yüzünden değil, değil mi?

Antarktik uzak geçmişte, çok farklı bir yerdi. 14.0 milyon kilometrekarelik Antarctica, gezegenimiz üzerindeki beşinci büyük Kıta’dır ve başka bir deyişle Avustralya’nın iki katı büyüklüğündedir.

Anlamak zorunda olduğumuz, yaklaşık 170 milyon yıl önce Antarctica, Gondwana adındaki üst kıtanın bir parçasıydı. Yaklaşık 25 milyon yıl önce, Antartika bildiğimiz gibi giderek Gondwana’dan ayrıldı.

Uzmanlar bize Antarctica’nın bir zamanlar bitki örtüsü ile kaplandığını ve hayat dolu olduğunu bildirdi. Bugün, Happy Feet’in ev içeriği buzun yüzde 99’u ile kaplanmaktadır.

Antarktik kuzeyden daha uzakta bulunmuş ve tropik ya da ılıman bir iklime maruz kalmış; ormanlarla kaplı olduğu ve çeşitli eski yaşam biçimlerinin yaşadığı anlamına geliyor.

Ne anlama geliyor?

Şey … gezegenimizdeki uzak geçmişteki yaşamı bildiğimiz küçük şey göz önüne alındığında, insanların şu anda buz gibi kıtada yaşamış olabileceği ve Afrika, Avrupa ve Asya’daki insanlar gibi gelişen bir toplum olması muhtemeldir.

İnsanlardan buzlu kıtaya ilk geldiğinde 1820 yıllarıydı.

Ancak, bu tamamen doğru değildir.

İlginçtir ki, Antartika’nın parçalarını buzdan özümseyen sayısız antik haritalar var   . En tartışmalı haritalarından biri, 15 Eylül’de, kendisinden 500 yıl sonra küresel bir tartışma yaratacak bir harita çizen Türk Amiral Piri Reis’in şüphesiz bestelediği bir konudur . Harita,  Antarktika’yı 1818-1820 yılları arasında keşfedildi . Ama bu nasıl mümkün olabilir?

Antartika

Dünyadaki eski uygarlıkların, ana akım araştırmacıların onlardan aldığı şeylerden çok daha ilerisinde olduğu popüler bir inanç haline geldi. Geçmişte keşfedilen çok sayıda harita, günümüz bilim adamları tarafından anlatılan hikayenin eksik olduğunu ve tarihimizde çok sayıda kayıp halka bulunduğunun göstergeleridir.

Antarktika hakkında bilmediğimiz çok fazla şey var gibi kokuyor.

1946-1947 yılları arasında Antarktika’yı Yüksek atlama Operasyonu adlı bir askeri operasyonda INVADEDUZ . Üçüncü Reich – UFO Operasyonu adlı çok ilginç bir belgesel, Antarktika ile ilgili birçok şeyi sorgular gibi görünüyor ve belgesel yaklaşımlardan biri de, Antarktika’nın sayısız gizli yeraltı üslerine ev sahipliği ihtimali olup olmadığı.

1991’de yaşanan Sovyet çöküşünden sonra KGB, daha önce gizli belgeleri yayınladı ve rezil ” Operation Highjump ” i aydınlattı . Amerika Birleşik Devletleri’nde çalışan Sovyet casusları tarafından elde edilen istihbarat raporları , Birleşik Devletler NAVY’nin gizemli amaçlarla Antartika’ya çok sayıda sefer gönderdiğini ortaya koydu.

Resmi olarak Amerika Birleşik Devletleri Deniz Kuvvetleri Antarktika Gelişmeleri Programı, 1946-1947 başlıklı Operasyon, Birleşik Devletler Donanması operasyonu, Amiral Richard E. Byrd Jr., USN (Ret), Görevli Memur, Görev Kuvveti 68 tarafından organize edildi ve liderliğindeki Amiral Richard H. Cruzen, USN, Komutan ve Görev Gücü 68. Operasyon Highjump 26 Ağustos 1946’da başladı ve Şubat 1947’de sona erdi. Görev Gücü 68, 4.700 adam, 13 gemi ve 33 uçak içeriyordu. Birincil operasyonların başında “Little America IV Antartika araştırma üssü kurmak” idiyse de, bazıları gerçek amacının hayal edebileceğimiz herhangi birimizden çok daha gizemli olduğuna inanıyorlar.

Temel olarak, HighJump Operasyonu iki şeyle karakterize edildi: Hızlıydı ve son derece gizli idi. Operasyon sırasında yüksek atlama, Amiral Ramsey şunları söyledi: “Deniz Harekat Şefi sadece diğer kamu kurumlarıyla ilgilenecek” ve “hiçbir diplomatik görüşme gerekmiyor. Hiçbir yabancı gözlemci kabul edilmeyecektir. ”

Yaklaşık 220 saat uçuş saatinde 70.000’den fazla havadan fotoğraf çekildiğine inanılıyordu ve hepsi gizlilik içinde örtülmüştü. Birkaç kişinin uçak kazasında hayatlarını kaybettiği bildirildi.

İlginç bir şekilde Amiral Byrd eve geldiğinde Washington Savaşı sonrasında Washington’a çağrıldı ve Güvenlik Hizmetleri tarafından “Savunma Bakanı James Forrestal ile görüşmeden önce sorguya çekildi. Takip eden “Adm. Byrd, bugün ABD’nin düşman bölgelere karşı derhal savunma önlemlerini almasının zorunlu olduğunu ilan etti “5 Mart 1947’de Şili’de çıkan El Mercurio haberinde.

O şaşkın bir deklarasyon yaptı:

“Pole’dan Pole’a inanılmaz hızlarla uçan” uçan nesneler yeni tehditti. Ancak Almanya, savaşta yenilgiyle karşı karşıya kalmıştı, yeni düşmanlar kimdi? Bazıları, Antartika’da kurulan Alman ordusunun ve üslerinin kalıntıları olduğunu söylüyor. Diğerleri o kadar emin değil.

Antarktika, gezegenimizin yüzeyinde en izole ve gizemli yerlerden biri olmayı sürdürüyor.

Devletin sansürsüzlüğü devam ediyor ve gelecekte büyük olasılıkla devam edecektir. Yaklaşık 30 ülke şimdi kıtaya araştırma istasyonları üsleri işletiyor ve orada tam olarak neler olup bittiği hakkında çok az bilgi topluyor. Antartika Antlaşması  bilimsel araştırma ve işbirliği gerektiriyor  askeri varlığı olmadan , henüz askerî zaman zaman kıtasını ziyaret eder.

Antarktik kıtasında son derece tuhaf olaylar hakkında “gerçekten şok edici ve şaşırtıcı video” olarak geçenler YouTube’a yakın zamanda yüklendi ve bu da Antarktika hakkında bir sosyal ağ tartışmasına neden oldu ve gerçekten orada ne var?

“Bir deniz subayı, neyin hatırladığını bize anlatıyor; uçsuz bucaksız bir bölgede buzda büyük bir açılış görürken, gemide bir tıbbi acil durumla karşı karşıya kaldıkları da dâhil. Daha sonra iki haftadır kaybolan bir grup bilim adamını festivale taşıdı ve özellikle bu konuyla tekrar ilgilenmemesi konusunda uyarıldı. O söylediği gibi “korkmuş görünüyordu.” McMurdo’ya döndüklerinde vitesleri koptu ve Yeni Zelanda’daki Christchurch’e özel bir uçakla geri uçtular. Neyi gördüğünü ayrıntılı olarak anlatıyor. Bu, şimdiye kadar herhangi bir yerde sunulan Antartika’da neler olup bittiği hakkında en provakatif hikaye. “

Ne düşünüyorsun? Antartika’ya garip bir şey var mı? Antarktika sadece izole, donmuş bir kıta mı? Veya pek çok komplo teorisyeni ve düdükçünün iddia ettiği gibi belki de daha fazlası var mıdır?

Yorumlar