Aradığınız Herşeyin Adresi

Adsense Reklam Alma ve Hesap Onaylatma – Google Adsense

12.365

Adsense Reklam Alma ile ilgili pratik çözümlere bu yazımda yer vermek istedim. Kendi tecrübelerim ve kendi uğraşlarım sonucu Adsense ten nasıl reklam alınacağını teker teker sizler için burada yazacağım.

Adsense Reklam Alma ile ilgili soruları olan arkadaşların bana aşağıdan yorum yazarak sorularını sormalarını yada facebook ve mail adresim üzerinden yazmalarını rica ediyorum.

 

 

Adsense bilindiği üzere reklamcılık alanında internette büyük bir görev üstlenmekte ve ayrıca bir çok webmasterın tercih ettiği bir platform. Tıklama başı verdiği ücretler, tuttuğu istatistikler, sağladığı avantajlar ve kazandığınız paranın kuruşu kuruşuna düzenli olarak hesabınıza yattığı bir sistem olan Adsense kalitesini böyle ortaya koymaktadır. Fakat Adsense Reklam Alma öyle sanıldığı kadar da kolay değildir. Google Adsense hem reklam verenlerin, hemde yayıncıların tatmin olması için web sitelerinizi öyle bir iki yazıyla, gelen üç beş hitle kabul etmemektedir. Kendine özgü bir inceleme yapısı olan Google Adsense’nin web sitenizi kabul etmesi ve reklamlarını sitenizde yayınlaması için burada ben kendi tecrübelerime dayanarak, kısa bir süre içerisinde Adsense’ten nasıl reklam alırsınız onun üzerinde duracağım…

Aşama 1

Domain adınızı ve hostinginizi aldınız, web sitenizi kendinize göre veya wordpress, joomla gibi uygulamalarla kurdunuz. İşte en önemli kısmı bitirdik 🙂

Sıra geldi sitemizden para kazanmaya… Öncelikle tüm cihaz ve tarayıcılara uyumlu bir tema bulmanız lazım, ( Ben Hueman Teması Kullanmıştım ) internette ücretli, ücretsiz bir çok tema bulabilirsiniz. Sitenizi Google Analytics‘e kaydedip, analytics kodu alıp sitenize eklemeniz lazım. Bunu sitenizin trafiğini kontrol etmek için kullanacaksınız.

Google Search Consol‘a sitenizi doğrulatıp, sitenize Site Map eklemeniz lazım. Gelelim profesyonel kısımlara…

Web siteniz adına özel bir mail adresi alın, (Örn; info@siteadresiniz.com) daha sonra sitenize bir iletişim sayfası ekleyin ve buraya bir iletişim formu ekleyin. Fazla bilgi istemeden, iletişim formuna kullanıcının adını, soyadını, mail adresini ve istediği mesajı yazmasını istemeniz yeterlidir. Ardından sitenize bir Gizlilik Sözleşmesi sayfası ekleyin. (Örn: Gizlilik Sözleşmesi)

Şimdi siteniz biraz daha profesyonel görünmeye başladı.

Aşama 2

Sitenizin içerik olarak hangi içeriğe yönelik olduğuna karar verdikten sonra sitenize amacıyla ilgili kategorileri ekleyin, ve kendi yazı ve makalelerinizi en az 300 kelimeden az olmayacak bir biçimde sitenize günlük olarak (yeni siteler daha fazla ekleyebilir) 3’er tane ekleyin. Eklediğiniz içeriklerin seo dostu olmasına dikkat edin.

Eklediğiniz içerikleri Google Search Console panelinden Google dizinine eklemeyi unutmayın sakın!!! Böylece siteniz Google gözünde daha düzenli içerik üreten bir hal almış olacaktır.

Aşama 3 

Siteniz için önemli olan birçok niteliği sıraladık. Bu aşamada Google Adsense’e bir deneme başvurusu göndermenizi tavsiye ederim. Olumlu veya olumsuz her türlü cevaba açık olun ve Adsense başvurunuza cevap verene kadar hiçbir şekilde hesabınızı iptal edip tekrar başvuru yapmayın ve başka hesaptan aynı site için başvuru isteği göndermeyin. Sadece sabretmenizi öneririm. Adsense cevap verene kadar da boş durmayıp düzenli olarak günde 2 veya 3 içerik ekleyerek sitenizi sürekli olarak güncel tutun ve tekrar değinmek isterim ki asla ve asla Search Console kullanmayı unutmayın…

Sitenizin kalitesi ve ziyaretçilerinizin kendisini güvende hissetmesi açısından sitenize bir SSL Sertifikası almanızı da öneririm. Unutmamak gerekir ki Google bunu da çok önemsiyor. Ucuz SSL Sertifikası Almak İçin Buraya Tıklayın…

Sitenizin hızı ve güvenliği açısından wordpress kullanıcıları gereksiz eklenti kurmamaları, kurdukları fakat kullanmadıkları eklentileri de silmelerini öneririm.

ÖNEMLİ

Bu aşamalar dahilinde kesinlikle başka sitelerin reklam kodlarını sitenizde barındırmayın. Adult, özgün olmayan, film, dizi gibi telife tabi olan içeriklerin Adsense tarafından kabul olunmayacağını tamamen özgün ( en azından Adsense onaylanana kadar ) içeriklere önem verildiğini unutmayınız. İçeriklerinizde çok fazla olmaması şartıyla ufak tefek alıntılar yapıp alıntı yaptığınız sitenin linkini de ekleyerek atıfta bulunabilirsiniz.

Benim kendi düşüncelerim, tecrübelerim bu kadar. Düzenli ve özgün içerik Google için daha önemlidir. Bu yüzden kaliteli içerikler, özgün içerikler kullanıp düzenli olarak sitenize ekleyin bu sayede çok kısa bir sürede Adsense Reklam Alma ile ilgili sorunlarınız çözülecektir.

Ayrıca daha fazla ayrıntılı bilgi için Adsense Politikalarını okumayı unutmayınız.

Merak ettiğiniz soruları, eksik veya yanlış yazdığım cevapları bana aşağıdaki yorum kısmından veya info [at] arastirmacim.com veya Araştırma Görevlisi facebook sayfasından iletebilirsiniz. Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim.

80%
Awesome
  • Design
Yorumlar