Aradığınız Herşeyin Adresi

290 Milyon Yıllık Ayak İzi

269

290 milyon yıllık bu ayak izi uzmanları şaşkına çeviriyor…

290 Milyon Yıllık Ayak İzi…299-251 milyon yıl önce Permien Dönemi’ne ait olan kaya New Mexico’da keşfedildi ve görünüşte yaklaşık 299 milyon yıl önce geride bırakılmış bir insan izi taşıyor. Ancak, o zamanlar Dünya’da herhangi bir insan yoktu, değil mi?

290 Milyon Yıllık Ayak İzi Nereden ve Nasıl Çıktı Ortaya? Birçok yazar, son iki on yılda Dünya’da yapılan sayısız bulgunun, öğretildiğimiz gibi, tarihten başka bir şey olmadığını, ancak tam olduğunu öne sürüyor.

Toplum nihayet gezegenimizin geçmişteki sayısız eski medeniyetler tarafından yaşadığı gerçeğini ve dünya üzerindeki yaşamın – ileri yaşamda – milyonlarca yıldır var olduğunu kabul etseydi hayal et?

Bugün, bu sadece bir teori -yani çılgın bir tahmin -birkaç tane ‘tartışmalı’ keşifler tarafından destekleniyormuş gibi görünüyor.

Bunlardan biri, New Mexico’da keşfedilen sözde ‘Zapata Baskısı’ veya ‘Zapata izi’.

Zapata izi, Permien kalkerlerindeki bir İNSAN ayak izini, paleontolog Jerry MacDonald tarafından analiz edilerek, Perma katmanlarındaki Zapata izindeki fosil ayak izlerinden birkaç kilometre keşfetti.

Gizemli ayak izi, New Mexico’lu Permienalı kaya’nın gerçek bir insan ayak izi bulunduğunu iddia eden Dr. Don Patton tarafından araştırıldı.

Göre Genesispark.com Dr. Don Patton kayadan bu baskı kesmek için çalıştı, ancak bir kesik yapmaya çalışıyorum dört carborundum bıçakları dışarı giydi! Patton, Zapata izinden yaklaşık çeyre mil uzaklıktaki seçkin sol sağdaki desende neredeyse dört aynı izi kişisel olarak gördüğünü bildiriyor.

Elbette ki tartışmalı bölüm , ayak izinin bırakıldığı kayaçın AGE’si. Kuşlar, dinozorlar ve MAN’dan önce bir süre önce 299 ila 251 milyon yıl arasında süren Permien  Döneminin var olması gerekiyordu .

Tuhaf bir şekilde, Permiyen (Paleozoikle birlikte), Dünya tarihinin en büyük kitlesel yok oluşu olan ve deniz türlerinin yaklaşık% 90’ında ve karasal türlerin% 70’inin öldüğü Permiyen-Triyas nesli tükenme olayıyla sona erdi. Permiyen-Triyas soyu tükenme olayından kurtulma süresi uzundu; Karada, ekosistemler iyileşmek için 30 milyon yıl aldı

Her neyse, meraklı izine geri dönersek, pek çok “doğal olmayan özellik” sergilediğinden onu tercih eden birçok kişi vardır ve gerçek olmadığını düşünen diğer insanlar da vardır.

290 Milyon Yıllık Ayak İzi

Tarafından belirtildiği gibi yazar Glen J. Kuban , tartışmalı ayak izi hakiki insan baskıların tipik olmayan bazı özelliklerini gösterir.

Parmakların çizgi ve konumu biraz doğal değildir ve top orijinal baskılardan daha dar ve yuvarlaktır. Birkaç kişi, baskıda çamurun yukarı doğru itildiğini vurguladı (baskının etrafında yükseltilmiş bir rahatlama kenarı).

Sözde bu, özgünlüğünü doğruluyor .

“MacDonald’ın topladığı fosil parçaları, paleontologların” problematik “olarak adlandırdığı gibi bir takımları içeriyor. Örneğin bir yolda, üç parmaklı bir yaratık görünüşe göre birkaç adım attı, ardından kayboldu-sanki kalktı ve uçmuş gibi. MacDonald, “Permiyende üç parmaklı hayvanlardan hiçbir şey bilmiyoruz” dedi. ‘Ve kuş olmaması gerekiyor’. Yaratıkların arka bacaklarında yürürken, neredeyse simian görünen birkaç izi var. Bir çift silttaşı tablette, tırnaklar gibi beş tane kemerli parmağım izi olan, alışılmadık derecede büyük, derin ve korkunç görünümlü ayak izleri fark ettim. Onların ayı izlerine benzediğini söyledim. ‘Evet,’ diyor MacDonald isteksizce ’eminler’ der. Memeliler Permiyen döneminden çok sonra evrimleşti, bilim adamları buna rağbet görüyor ancak bu izler kesinlikle Permiyen.

Kitabın “Fosil Gerçekler ve fanteziler” olarak  tarafından  Joe Taylor , ayak izi”Bir kadın, yalınayak baskı olduğu anlaşılıyor.” Taylor 1929 yılında bulmuşlar ve bu söylenir”diye bir o anda bir yarısı İkinci parça, rayların her iki pistinin ucunda görülebilirdi. Bu çıkıntının kenarı o zamandan beri düşmüştü. “Taylor bu ayrıntıları nereden öğrendiğini söylemiyor ve onunla ilgili herhangi bir edebiyattan, bilimsel ya da popüler olarak bahsetmiyor.

Yazar Jeff A. Benner , “Yaratılışçı topluluğun baskının insanın kökeninde olduğuna ve insanların dinozor zamanında var olduğunu kanıtladığına katılıyorum” dedi.

Yorumlar